- Komerční sdělení -finance
DomůPro ženyAsexualita je jako když nemáte vztah k fotbalu. Nechce se vám na...

Asexualita je jako když nemáte vztah k fotbalu. Nechce se vám na hřiště, ani na tribuny

Lidská sexualita má velmi široké mantinely. Její součástí je také asexualita.

VIDEO: Se studentkou psychologie Ivou Fodorovou jsme si povídali o asexualitě, jejích projevech, cestě, kterou obvykle v rámci poznávání své sexuality asexuálové zažívají, ale také o vztahových překážkách nebo postoji společnosti.

Při asexualitě obvykle člověk nepociťuje sexuální touhu po jiných osobách, ačkoli k nim může být přitahován například platonicky nebo romanticky. Diskuse a povědomí o asexualitě se rozšiřuje zejména v posledních letech, možná pár dekádách, na Slovensku se však o ní mluví stále velmi málo.

Asexuálové se často setkávají s reakcemi, že „však se to změní, když najdeš toho pravého/pravou“, případně jim společnost radí, aby o své orientaci vůbec nemluvili. Mýty, nevědomost, nedostatek informací, odsuzování, ale i dobré reakce a snaha o porozumění – setkat se můžete jako asexuál se vším uvedeným.

Woman hands hold heart in the colors of asexual flag on green background. LGBT concept, Pride month. Top view, copy space.

Se studentkou psychologie Ivou Fodorovou, která se sama identifikuje jako asexuální a která se snaží o asexualitě mluvit a šířit více povědomí, jsme si povídali v nové epizodě pořadu Jde o nás. Prohlédněte si video výše, případně si poslechněte náš podcast.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek