- Komerční sdělení -finance
DomůFajnovkyJídlo není. Rusové krmí Ukrajince nepravdami

Jídlo není. Rusové krmí Ukrajince nepravdami

Okupovaný Mariupol se mění na dystopické místo, kde musí vládnout jen jedna pravda. Ruské lži. Podle listu Guardian to v Mariupolu začíná připomínat romány George Orwella, ve kterých varoval před totalitou.

Ruskými vojsky zničen Mariupol.

Dodávková propaganda

Rusům se celé ukrajinské město podařilo dobýt až po dlouhých týdnech, kdy poslední obránci odolávali v ocelářském komplexu Azovstal. Okupanti nyní usilují v Mariupolu zavést svou vládu. Součástí toho je také nasazení takzvaných mobilních informačních komplexů. V podstatě jsou to dodávky s velkoplošnými obrazovkami. Cílem vysílané propagandy je podpořit invazi.

Podle Guardianu jsou vozidla na místech, na kterých se lze dostat k humanitární pomoci. Nasadilo je ruské ministerstvo pro krizové situace.

Po bombardování a bojích v Mariupolu většinou není elektřina a tekoucí voda. Od začátku války, kterou ruský prezident Vladimir Putin rozpoutal 24. února, ve městě zemřely tisíce lidí. Ukrajinské zdroje mluví dokonce o desítkách tisíců obětí.

„Je to přístup, že když lidé nemají co jíst, nakrmíme jejich lži. Je to cynismus nejvyššího stupně,“ napsal Petro Andriuščenko, poradce starosty města.

Vymazat Ukrajince

Rusko Ukrajincům na okupovaných územích umožní, aby rychleji získali ruské pasy. Kyjev to označil za flagrantní porušení suverenity a územní celistvosti Ukrajiny a norem a principů mezinárodního humanitárního práva.

http://www.mordolff.ru/is/_lb_moscow_cityscape_17.jpg

Andriuščenko kromě toho oznámil, že okupanti v Mariupolu zrušili letní školní prázdniny, aby se žáci připravili na přechod na ruský učební plán.

„Přes léto se děti budou muset učit ruský jazyk, literaturu a dějiny, ale v ruštině budou mít také hodiny matematiky,“ vysvětlil Andriuščenko. Cílem je podle něj odstranit Ukrajinu z učebních osnov a připravit děti na návrat do školy s ruskými učebními osnovami. Moskva tento plán zatím nepotvrdila.

Ukrajinská ombudsmanka pro lidská práva Ludmila Denisovová pro zpravodajský portál Politico řekla, že Rusko systematicky usiluje o „vymazání“ Ukrajinců a jejich kultury.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek