- Komerční sdělení -finance
DomůFajnovkyJednání o míru zamrzla. Moskva a Kyjev se navzájem obviňují

Jednání o míru zamrzla. Moskva a Kyjev se navzájem obviňují

Kreml v pátek na adresu Ukrajiny prohlásil, že neustále přichází s protichůdnými prohlášeními, což Moskvě „neumožňuje plně pochopit, co ukrajinská strana chce“. Podle agentury Reuters to v pátek prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Peskov uvedl, že ukrajinské vedení opakovaně poskytuje prohlášení, z nichž jasně vyplývá, že Kyjev není připraven „zaujmout střízlivý přístup a uvědomit si skutečný stav věcí“.

Rusko-ukrajinská jednání jsou nyní podle Peskova „zmrazena rozhodnutím a v souladu s linií, kterou si zvolila ukrajinská strana“.

Podle Peskova tento fakt „absolutně kontrastuje“ s vyjádřeními ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Zelenskyj podle britské zpravodajské televize Sky News přitom tvrdí, že Ukrajina musí „čelit realitě“ a jednat s Ruskem.

Ukrajinský prezident vysvětlil, že nijak netouží mluvit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Zelenskyj je však přesvědčen, že to bude pravděpodobně nutné k ukončení války. Objasnil, že Ukrajina od takového setkání očekává, že získá „zpět život suverénní země na svém vlastním území“.

Moscow, Russia

Reuters uvedl, že Zelenskyj v proslovu adresovaném indonéskému analytickému centru informoval, že se opakovaně pokoušel zorganizovat setkání s Putinem s cílem ukončit válku. Podle Zelenského se však zdá, že Rusko ještě není připraveno na seriózní mírové rozhovory a namísto jednání se snaží dobýt co nejvíce ukrajinských území.

Poslední kolo mírových jednání za osobní účasti vyjednavačů se podle Reuters konalo 29. března. Jistý čas po nich ještě pokračovaly kontakty prostřednictvím videokonference. Nyní obě strany tvrdí, že jednání jsou zastavena.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek