- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyZnáte rozdíl mezi gravel a cyklokrosovými koly?

Znáte rozdíl mezi gravel a cyklokrosovými koly?

Na první pohled vypadají gravel a cyklokrosová kola jako silniční. Nenechte se ovšem mýlit. Mají jinou geometrii rámu. Nemají odpružení, mají širší řídítka a silnější pláště s výraznějším vzorkem. 

Rozdíl, který poznáte při jízdě

Hlavním rozdílem mezi gravel a cyklokrosovým kolem, je především v délce jízdy. Cyklokrosová kola se hodí pro závody a krátkou akční jízdu ve vysokém tempu. Gravel bike je stále populárnější, jedná se o odolné univerzální kolo i na několikadenní výlety.

Typy gravel kol

Zvolit si můžete hliníková gravel kola, karbonová nebo ocelová gravel kola. Všechny najdete na zavedeném e-shopu pro cyklisty Bikero.cz. 

Pokud rádi dáte na doporučení prodejců, pak právě teď doporučují např. model ISAAC – Hadron Xplore GRX600 1×11 autumn bronze 2023. Jde o lehké gravelové kolo s hliníkovým rámem a vidlicí, sadou Shimano GRX600 a sportovní geometrií. Je vhodné jak při sportovní jízdě, tak při dlouhých vyjížďkách na silnici v náročnějším terénu. K dostání je ve třech velikostech rámu, cena je 62 990 Kč a koupit si jej můžete i na splátky. 

Hledáte levnější gravel kolo, s nímž budete při běžném ježdění maximálně spokojeni? Pak se podívejte na ROCK MACHINE – GravelRide 500 mátová/šedá 2023. Jedná se o hliníkové gravel kolo s novým propracovaným rámem pro lepší kontrolu nad kolem v terénu a vysokou mírou pohodlí. Rám výrobce vyvíjel na základě zkušenosti s Gravel Fun geometrií trialových kol a upravil jej pro hravé štěrkové švihy, bikepackingová dobrodružství a rychlé kondiční jízdy na zpevněných cestách. Komponenty kola z něj dělají rychlého univerzála pro celoroční ježdění. 

Podívejte se na kompletní nabídku gravel kol, gripy a omotávky a rohy Ergon, oblečení Endura a další kvalitní, helmy, cyklo obuv, pedály, světla a mnohé jiné vybavení pro pohodlnější, bezpečnější i výkonnější jízdu na vašem kole. 

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek